Rolnictwo precyzyjne, zaczynając od prób glebowych, poprzez systemy jazdy automatycznej, a na zdjęciach satelitarnych kończąc, to jedna z najprężniej rozwijających się obecnie gałęzi w sferze AGRO. Odpowiednie wykorzystanie nowej technologii w uprawie pozwala na znaczne zwiększenie jej efektywności i jakości plonów. Zacznij od nawigacji rolniczej, która stanowi kluczową technologię dla nowoczesnych rolników, oferując wiele korzyści, które przekładają się na wyższą wydajność, oszczędność czasu i zwiększone zyski. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz odpowiednią opcję dla siebie lub skorzystaj z naszego doradztwa.
GPS PILOT CEMIS 1200
Cena: indywidualna wycena – zadzwoń
ZALETY GPS PILOT CEMIS 1200
W pełni zintegrowany system automatycznego prowadzenia
Zarządzanie zleceniami: rejestracja i dokumentacja wszystkich istotnych danych roboczych i danych procesowych
Integracja ze wszystkimi przygotowanymi ciągnikami, kombajnami i samojezdnymi sieczkarniami polowymi CLAAS
Wielokrotność zastosowań dzięki możliwości swobodnego wykorzystania na różnych maszynach
| GPS PILOT CEMIS 1200
Dokładność do 2-3 cm
Precyzyjna praca wymaga dobrego sygnału korekcyjnego. Z SATCOR 15 by Trimble RTX masz precyzję na pokładzie i to przez 5 lat w standardzie. Opcjonalnie do wyboru dostępne są inne sygnały satelitarne oraz sygnały korekcyjne RTK o dokładności rzędu ± 2–3 cm.
Różne sygnały korekcyjne: RTK, RTK NET, RTK FARM BASE LINK, RTK Bridging/RTK Bridging Premium, SATCOR by Trimble RTX, EGNOS
RTK
RTK to odpowiedni sygnał korekcyjny, gdy podczas wysiewu, stosowania środków ochrony roślin lub zbiorów liczy się każdy centymetr. Dokładność rzędu ± 2–3 cm może powtarzać się przez wiele lat. Dzięki temu granice pól są dostępne do zastosowania Section Control, a ponadto można stosować metody takie jak Strip Till czy Controlled Traffic Farming. Instalacja zajmuje mniej niż minutę – oznacza to oszczędność czasu i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Z RTK Bridging w standardzie użytkownik może kontynuować pracę także wtedy, gdy sygnał RTK jest niedostępny.
Zalety:
Bardzo szybka dostępność sygnału
Powtarzalna dokładność przez wiele lat umożliwia korzystanie z aplikacji Strip Till lub Controlled Traffic Farming (± 2–3 cm)
Standard transmisji RTCM 3.1 dla całej floty, niezależnie od producenta
RTK Bridging w standardzie do kompensacji utraty sygnału
>Transmisja przez sieć komórkową
Sieć RTK (RTK NET) pracuje niezależnie od promienia i tym samym stanowi idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców świadczących usługi oraz gospodarstw, które chcą pracować z najwyższą precyzją bez ograniczeń spowodowanych odległością.
Zalety:
Nieograniczony zasięg roboczy
Odbiór sygnału jest możliwy dzięki wbudowanemu modułowi komunikacyjnemu, wykorzystywanemu również na potrzeby TELEMATICS. Takie rozwiązanie eliminuje dodatkowe koszty.
Dostęp do istniejących sieci RTK
Zasięg roboczy 30 km, z utratą dokładności do 50 km. Przesyłanie danych stacji przez sieć komórkową (NTRIP)
RTK FARM BASE LINK
Twoje pola znajdują się w promieniu 30 km? RTK FARM BASE LINK umożliwia przesyłanie sygnału korekcyjnego stacji referencyjnej RTK FARM BASE (stacja referencyjna u sprzedawcy) do sieci komórkowej. Zwiększa to zasięg roboczy wokół stacji referencyjnej przy zachowaniu pełnej precyzji; warunkiem jest stały zasięg sieci komórkowej.
Zalety:
Pełny zakres usługi CLAAS Service w razie zaniku sygnału
Licencję można nabyć za pośrednictwem dealera CLAAS
Odbiór sygnału jest możliwy dzięki wbudowanemu modułowi komunikacyjnemu, wykorzystywanemu również na potrzeby TELEMATICS. Takie rozwiązanie eliminuje dodatkowe koszty.
RTK Bridging/RTK Bridging Premium
NOWOŚĆ: RTK Bridging/RTK Bridging Premium
Mostkowanie RTK w razie utraty satelitarnego sygnału korekcyjnego
Dostępność niemal na całym świecie
RTK Bridging w pakiecie przy każdej aktywacji RTK
RTK Bridging Premium wymaga zakupu licencji
RTK Bridging wkracza do gry, gdy sygnał korekcyjny RTK jest niedostępny. Wchodzi w skład każdej aktywacji RTK. Pozwala nadal – przez nawet 20 minut – korzystać z sygnału korekcyjnego przy nieco obniżonej dokładności. W trudnych warunkach topograficznych lub przy niepełnym zasięgu sygnału pakiet RTK Bridging Premium zapewnia sygnał korekcyjny bez ograniczeń ze stałą dokładnością.
SATCOR by Trimble RTX
± 15 cm (SATCOR 15); ± 3 cm (SATCOR 3)*
NOWOŚĆ: SATCOR by Trimble RTX
Zasięg obejmujący prawie cały świat
Zwiększona dokładność podstawowa
Sygnał korekcyjny CLAAS wspomagany satelitarnie
Konieczność wykupu licencji
SATCOR by Trimble RTX to sygnał korekcyjny wspomagany komputerowo, dostępny niemal na całym świecie. Odpowiednia oferta dla wszystkich rolników i przedsiębiorców, którzy gospodarują na obszarach o trudnym dostępie do sieci komórkowej, obszarach o dużym promieniu lub na gruntach przygranicznych. Odbiornik korekcyjny reaguje szybko i po czasie inicjalizacji jest dostępny z dokładnymi danymi o położeniu.
Zalety:
Pełny zakres usługi CLAAS Service w razie zaniku sygnału
Licencję można nabyć za pośrednictwem dealera CLAAS
Nieograniczony zasięg roboczy
Możliwość stosowania również w obszarach o słabym zasięgu sieci komórkowej lub znajdujących się poza jej zasięgiem
SATCOR 3 FAST by Trimble RTX
Dokładność bazowa ± 3 cm
Szybsze rozpoczęcie pracy dzięki skróceniu czasu inicjalizacji
Do zastosowań wymagających wysokiej precyzji, jak np. wysiew
Alternatywa dla sygnału RTK
Zalecana przy słabo działającej lub niedostępnej sieci komórkowej
SATCOR 3 by Trimble RTX
Dokładność bazowa ± 3 cm
Do zastosowań wymagających wysokiej precyzji, jak np. wysiew
Alternatywa dla sygnału RTK
Zalecana przy słabo działającej lub niedostępnej sieci komórkowej
SATCOR 15 by Trimble RTX
Dokładność bazowa ± 15 cm
Szybsze rozpoczęcie pracy dzięki skróceniu czasu inicjalizacji
Nadaje się do licznych zastosowań rolniczych, takich jak nawożenie, ochrona roślin czy zbiory
Fabrycznie przez pięć lat w standardzie
EGNOS
± 30 cm*
EGNOS
Dokładność bazowa
Sygnał jednoczęstotliwościowy (EGNOS / WAAS)
Bez wykupu licencji
EGNOS jest dostępny dla wszystkich maszyn. Dzięki dokładności rzędu ± 15–30 cm stanowi idealne rozwiązanie podczas prac związanych z ochroną roślin, przy nawożeniu oraz uprawie gleby.
EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Service) jest bezpłatnie dostępny dla użytkowników w wielu częściach Europy. Uzupełnia GPS i służy do ustalenia sygnałów korekcyjnych na 34 stacjach naziemnych.
WAAS (Wide Area Augmentation System) oferuje w wielu regionach poza Europą tę samą funkcjonalność co EGNOS i może być przetwarzany przez odbiorniki CLAAS.
Większa produktywność dzięki ISOBUS
CEMIS 1200 zapewnia niezakłóconą komunikację pomiędzy maszyną a biurem oraz optymalizuje dawkowanie nawozów, środków ochrony roślin oraz materiału siewnego. Dzięki integracji funkcji ISOBUS umożliwiamy automatyczne sterowanie sekcjami szerokości roboczych, zmienne dawkowanie oraz zarządzanie zleceniami. Oszczędzaj czas i zasoby, prowadząc dokumentację online.
Tryby jazdy
Tryb A-B
Ślad przejazdu definiowany jest przez określenie punktów A i B. Wszystkie kolejne ślady przejazdów będą przebiegały w określonym odstępie (zgodnie z ustawioną szerokością roboczą) począwszy od pierwszego. W ten sposób możliwe jest podzielenie pola na zagony lub praca przejazd przy przejeździe.
Tryb konturu A-B
Funkcja jazdy według konturu A-B może być stosowana np. do rysowania linii referencyjnej na polach o lekko zakrzywionych krawędziach. Ślady przejazdów przy kolejnych pracach polowych wyliczane są przez równoległe przesunięcie linii referencyjnej o ustawioną szerokość roboczą. W ten sposób możliwy jest podział pola na zagony, a praca na nich może być wykonywana w dowolnej kolejności.
Adaptacyjny tryb konturu A-B
Funkcja jazdy adaptacyjnego konturu A-B umożliwia omijanie przeszkód z zapisem nowej sekcji. Taka sekcja będzie wprowadzona do istniejącego konturu A-B i będzie do dyspozycji dla kolejnych powierzchni. Można tu również wydłużyć istniejący ślad za pomocą sekcji na jego końcu lub początku. Ponadto istnieje możliwość łączenia ze sobą już utworzonych śladów.
Tryb A + kąt (przekazanie śladu referencyjnego)
Z takim trybem jazdy można dostosować kierunek jazdy dla wielu maszyn przy pracy równoległej. Po osadzeniu punktów A-B, poprzez podanie kąta ustalany jest punkt B dla innej maszyny i dostosowanie śladu referencyjnego.
| Oto kilka powodów, dlaczego warto zainwestować w nawigację rolniczą:
Precyzja w pracy
Nawigacja rolnicza pozwala na precyzyjne prowadzenie maszyn rolniczych, dzięki temu oszczędzamy paliwo po przez nie nakładanie się przejazdóe prace polowe są dokładniejsze. Precyzyjne nawigowanie po polu pozwala na równomierne rozłożenie nawozów, pestycydów czy nasion, co przekłada się na lepsze plony.
Oszczędność
Dzięki dokładnemu nawigowaniu, możesz zoptymalizować zużycie nawozów, pestycydów i nasion. Unika się nadmiernego nakładania się obszarów, co prowadzi do oszczędności surowców i obniżenia kosztów produkcji.
Zwiększone Zyski
Poprawa precyzji w uprawach prowadzi do zwiększenia plonów. Zwiększone plony oznaczają większe zyski, co może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju gospodarstwa. Jest to niezastąpione narzędzie dla nowoczesnych rolników, pozwalając na efektywne, precyzyjne i zrównoważone prowadzenie gospodarstwa.
| Odkryj Precyzję Zorientowaną na Przyszłość z Naszą Usługą Pomocy w Ustawieniu GPS, TELEMATICS czy CEBIS!
Czujesz się zagubiony w świecie nowoczesnych technologii rolniczych?Lub chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Nasza specjalistyczna usługa pomocy w ustawieniu nawigacji GPS, TELEMATICS i systemu CEBIS jest właśnie dla Ciebie! Dzięki naszym doświadczonym ekspertom, możemy z łatwością pomóc Ci w opanowaniu najnowszych technologii, które odmienią Twoją pracę na polu. Przekonasz się, jak nowoczesne technologie mogą zmienić Twoje gospodarstwo na lepsze. Zainwestuj w Swoją Przyszłość Rolniczą już Dziś!
check_circle
check_circle
Something went wrong
Menu
Filters
Loading...
Potrzebujesz pomocy w obsłudze CEBIS, CEMIS 1200 lub innej nawigacji CLAAS, zadzwoń do Nas. Kliknij w ikonę
Potrzebujesz pomocy w obsłudze CEBIS, CEMIS 1200 lub innej nawigacji CLAAS, zadzwoń do Nas. Kliknij w ikonę