Kontrola Pożniwna

Rejestracja na Kontrolę Pożniwną zakończyła się. Dziękujemy za tak liczne zapisy oraz zapraszamy do skorzystania z usługi w kolejnym roku.

Czas po żniwach to również czas przed żniwami. Po żniwach przygotuj swój kombajn na następny sezon, nie czekaj do wiosny! Skorzystaj z zimowych rabatów cenowych i otrzymaj specjalny voucher na usługi serwisowe. Do każdej kontroli pożniwnej podchodzimy indywidualnie w zależności od populacji maszyn, ich konfiguracji oraz rodzaju zbieranego plonu w regionie. Zapisz się na Kontrolę Pożniwną i zyskaj KUPON na usługę serwisową. Kupon jest jednorazowy i nie podlega wymianie na gotówkę oraz nie wydajemy z niego reszty.

Regulamin usługi Kontroli Pożniwnej Sprawdź

Poznaj proces kontroli pożniwnej

Kontrola i diagnostyka:

Po wprowadzeniu numeru pojazdu w cyfrowej aplikacji „Inspection Pilot” nasi eksperci mogą zapoznać się z dokładną konfiguracją maszyny. W oparciu o nią powstaje lista kontrolna umożliwiająca prezentację i diagnostykę wszystkich istotnych punktów w ramach kontroli pożniwnej.

Dokumentacja cyfrowa

Informacje zdobyte podczas kontroli pożniwnej są zapisywane przez serwisantów w intuicyjny i prosty sposób. Zdjęcia umożliwiają łatwe udokumentowanie ewentualnych słabych punktów, defektów lub zużycia. Jednocześnie już na tym etapie wysuwane są sugestie możliwych działań. Rzecz jasna ta indywidualna diagnostyka stanu jest dostępna również w formie cyfrowej.

Doradztwo ekspertów

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dostępowi do międzynarodowej puli danych serwisant jest w stanie ocenić zarejestrowany wynik stosownie do warunków pracy oraz opracować zalecenia dotyczące postępowania.

Prognoza kosztów

Dzięki diagnostyce stanu i zaleceniom dotyczącym postępowania klient dysponuje konkretnymi środkami umożliwiającymi optymalne przygotowanie maszyny na nadchodzący sezon. Po konsultacji z partnerem handlowym CLAAS może uzyskać indywidualną, korzystną pod względem kosztowym ofertę.

Złożenie zamówienia

Precyzyjna kontrola pożniwna umożliwia szybką, solidną i wskazaną z ekonomicznego punktu widzenia realizację prac serwisowych na maszynie. W rezultacie maszyna jest idealnie przygotowana do kolejnych żniw.

Zalety kontroli pożniwnej

1. Pewność działania – również w kolejnym sezonie.

Na Twoje zlecenie przeprowadzamy inspekcję i konserwację maszyny zgodnie z wysokimi standardami CLAAS. Ponadto wieloletnie doświadczenia zgromadzone podczas żniw stanowią podstawę optymalnie przeprowadzonej naprawy.

2. Zachowanie wartości maszyny – udokumentowane i pewne.

Na zlecenie przeprowadzamy regularną profilaktykę, która gwarantuje optymalny stan maszyny. Jego potwierdzenie stanowi dokumentacja w cyfrowej książce serwisowej, która dokumentuje wartość maszyny w razie odsprzedaży.

3. Podział obowiązków – na wysokim poziomie.

Maszyna trafia na czas w ręce specjalistów, dzięki czemu klient zyskuje czas na realizację tych zadań w gospodarstwie, w których sam jest ekspertem.

4. Korzyści ekonomiczne – oczywiście dla klientów.

Warto skorzystać z atrakcyjnej oferty zimowej – w szczególności wtedy, gdy maszyna zostanie sprawdzona i poddana konserwacji poza sezonem.

Indywidualne podejście do kontroli pożniwnej – rozmowa z naszym kierownikiem serwisu

– W naszym regionie najczęściej wykonujemy kontrolę pożniwną w kombajnach TUCANO, DOMINATOR, MEGA  jak i nowszych maszynach CLAAS. Coraz częściej zdarzają się również kombajny LEXION. Maszyny te obsługują głównie uprawy pszenicy, rzepaku i kukurydzy. Zdecydowana większość zainteresowanych  klientów wykonuje przeglądy zaraz po sezonie żniwnym lub kukurydzianym, niestety  jest również część właścicieli kombajnów, która  niepotrzebnie  zwleka z kontrolą pożniwną i wzywa nas do niej dopiero w czerwcu następnego roku!

Podczas prac serwisowych w okresie pożniwnym zwracamy uwagę na wszystkie elementy eksploatacyjne, takie jak: pasy, łożyska, panewki, tuleje metalowo gumowe, łańcuchy, oraz  wszystkie pozostałe elementy zużywające się podczas pracy maszyny. Kontrolowany jest stan napinaczy, a także stan klepisk, cepów, bębnów, przenośników łańcuchowych, ślimaków oraz układu APS.

Sprawdzamy również układ elektryczny i elektroniczny maszyny pod kątem kodów błędów, czy innych nieprawidłowości działania.

Podczas prac przeglądowo-weryfikacyjnych jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, czy uwagi operatora maszyny, które możemy przekazać do producenta lub wytłumaczyć niejasne kwestie obsługowe oraz techniczne na miejscu.

Z praktyki widzę, że najlepszą i najtańszą opcją, jest wykonanie przeglądu kombajnu zaraz po żniwach. Dlaczego? Zwykle w okresie jesienno-zimowym mamy liczne promocje cenowe na części oraz usługę serwisową, a wychwyconą na czas nieważne ,małą czy poważną usterkę  możemy naprawić w okresie, w którym maszyna jest wyłączona z codziennej eksploatacji. W efekcie kombajn jest gotowy do pracy przed sezonem żniwnym , a my unikamy spiętrzania się prac w okresie wiosenno-letnim w gospodarstwie – mówi szef serwisu z Krasnegostawu.

Left ImageRight Image

Nasi doświadczeni eksperci sprawdzą Twoją maszynę od A do Z, aby optymalnie przygotować ją do kolejnego sezonu. Szczegółowa analiza oraz precyzyjne zalecenia konserwacji i napraw na dogodnych warunkach, zapewni maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji maszyny. Dzięki temu również wartość Twojej maszyny zostaje utrzymana.

Loading...

Potrzebujesz pomocy w obsłudze CEBIS, CEMIS 1200 lub innej nawigacji CLAAS, zadzwoń do Nas. Kliknij w ikonę

Nawigacja CLAAS. Kontakt.

Potrzebujesz pomocy w obsłudze CEBIS, CEMIS 1200 lub innej nawigacji CLAAS, zadzwoń do Nas. Kliknij w ikonę

Nawigacja CLAAS. Kontakt.

506 953 576

Nawigacja CLAAS. Kontakt.