CLAAS EVION

Komfort – łatwa i intuicyjna obsługa dla każdego. Z EVION młócić potrafi każdy, nawet w trudnych warunkach.
Elastyczność – niezależnie od rodzaju roślin czy warunków zbioru EVION szybko dostosowuje się do nowych sytuacji, by im sprostać we współpracy z Tobą.
Niezawodność – zdaj się na EVION i korzystaj z jego wydajności w każdej minucie eksploatacji, przez wiele pokoleń.
Zbiornik ziarna od 5 600 l do 8 000 l
Mocne silniki Cummins o mocy od 205 KM do 258 KM

Dane techniczne

EVION450430410
Szerokość bębna młócącego
(mm)
142014201420
Wytrząsacz (liczba)555
Zbiornik ziarna (l)8 0006 5005 600
SilnikCummins B6.7Cummins B6.7Cummins B6.7
Moc maksymalna ECE R 120 (kw/KM)190 / 258170 / 231150 / 205

Przepływ materiału

 • Młocarnia

 • Zmiana rodzaju roślin

 • Klepisko w wersji MULTICROP 

 • Dokładne cięcie

 • Czyszczenie 3D

 • Pomiar wielkości zbioru

Równomierny przepływ materiału we wszystkich roślinach! Młocarnia kombajnu EVION zapewnia wysoką wydajność omłotu i separacji przez cały czas trwania żniw. Wyższe siły odśrodkowe umożliwiają odsiewanie znacznie większej ilości ziarna na wszystkich powierzchniach klepisk. Bęben młócący o średnicy 600 mm i szerokości 1420 mm nadaje się do uniwersalnego stosowania, a przy tym traktuje słomę oraz ziarna w nadzwyczaj delikatny sposób, nawet przy wysokich przepustowościach. W razie przestawienia liczby obrotów bębna młócącego następuje automatyczne dopasowanie liczby obrotów odrzutnika słomy.

Krótkie czasy przezbrajania. Możliwość szybkiej zmiany rodzaju roślin.

We wszystkich rodzajach roślin maszyna EVION cechuje się stabilną przepustowością nawet mimo trudnych warunków omłotu. Krótkie czasy przezbrajania umożliwiają błyskawiczną zmianę jednego rodzaju rośliny na drugi. Za wszechstronność EVION MAXI odpowiada między innymi wymienny segment klepiska, którego wymiana następuje wygodnie poprzez chwytacz kamieni. Nie ma przy tym konieczności demontażu kanału wciągającego. Tak zminimalizowany nakład pracy to znaczna oszczędność czasu.

Perfekcyjny omłot. Hydrauliczna regulacja klepiska.

Klepisko w wersji MULTICROP nadaje się do zbioru wszystkich rodzajów roślin. Pozycja klepiska podlega płynnej regulacji hydraulicznej z poziomu kabiny. Szczelina klepiska bębna młócącego jest wówczas przestawiana równolegle. Zintegrowane zabezpieczenie przeciążeniowe zapobiega blokadom i chroni młocarnię przed uszkodzeniem.

Rozdzielacz z blachami rozrzutu o maks. szerokości roboczej 6,8 m. Równie wydajny z tyłu, jak i z przodu.

SPECIAL CUT zapewnia dokładne cięcie dzięki maks. 72 obustronnie naostrzonym nożom i przestawianej mechanicznie stalnicy. Krótka sieczka cięta przez SPECIAL CUT idealnie nadaje do późniejszej uprawy bezorkowej. Rozrzutnik plew równomiernie rozdziela materiał wydostający się ze skrzyni sitowej na całej szerokości roboczej. Zagubione ziarna oraz nasiona chwastów wschodzą równomiernie, co ułatwia ich późniejszą obróbkę.

Czyszczenie 3D z AUTO SLOPE. Żadnych strat ziarna.

Im czystsze ziarno, tym wyższe zyski. Pagórkowate pola stanowią wyzwanie podczas czyszczenia ziarna. Podczas jazdy pod górę liczbę obrotów dmuchawy należy zmniejszyć, a zjeżdżając w dół – zwiększyć. AUTO SLOPE odciąża operatora, sterując liczbą obrotów dmuchawy w zależności od nachylenia wzdłużnego. Dzięki temu wydajność czyszczenia zawsze pozostaje stabilna, a przepływ materiału podczas czyszczenia utrzymuje się na stałym poziomie. Zwiększa to przepustowość i zmniejsza straty ziarna na zboczu.

Pomiar przepustowości, wilgotności oraz wskazania danych w CEMIS 700 to ważniejsze funkcje QUANTIMETER. Pomiar przepustowości odbywa się zależnie od zbieranej rośliny. Wilgotność ziarna sprawdzana jest na bieżąco i wyświetlana na życzenie. Odpowiednie współczynniki korekcyjne
uwzględniają między innymi poprzeczne oraz podłużne nachylenie maszyny; w efekcie QUANTIMETER automatycznie określa dokładną wielkość zbioru.

Silnik+podwozie

 • Wydajny silnik Cummins 6,7l

 • Układ napędowy

 • Wysoka trakcja w każdym terenie

W maszynie EVION pracują silniki Cummins o pojemności skokowej 6,7 l. Mocne zespoły osiągają stopień emisji spalin Stage V lub Tier 3 i charakteryzują się wysokim momentem obrotowym oraz efektywnym przeniesieniem sił. Dzięki DYNAMIC POWER dostarczają dokładnie taką moc, jaka jest potrzebna w danym momencie. Inteligentne zarządzanie silnikiem, dostępne seryjnie we wszystkich maszynach, zmniejsza zużycie paliwa o nawet 10%.

Trwałe przeniesienie napędu. Zdaj się na sprawdzoną koncepcję.

Układ napędowy EVION powstał z myślą o wysokiej trwałości. Liczne komponenty sprawdziły się już w kombajnach LEXION i TRION. Siły przenoszone są efektywnie przez napędy pasowe, charakteryzujące się cichą pracą i niską zużywalnością. W celu zmniejszenia szczytów obciążenia młocarnia i siekacz słomy włączają się kolejno. Hydrauliczny wariator młocarni zapewnia precyzyjne dopasowanie liczby obrotów oraz długą trwałość.

Wydajne zbiory na wszystkich glebach.

Elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego (modele MAXI) aktywowana przyciskiem na panelu obsługi umożliwia bezproblemową pracę nawet w ekstremalnych warunkach. Maszyna utrzymuje pełną trakcję i siłę uciągu także przy wilgotnej pogodzie, na trudno przejezdnych gruntach oraz w pagórkowatym terenie. Średnica opon 1,85 m z przodu oraz 1,35 m lub 1,50 m z tyłu gwarantuje silną trakcję przy niskim zużyciu paliwa.

Koncepcja obsługi

 • Wydajny silnik Cummins 6,7l

 • Koncepcja konserwacji

 • Monitorowanie liczby obrotów

Dźwignia wielofunkcyjna CMOTION oraz przejrzysty terminal CEMIS 700 cechują się niezwykle prostą obsługą. CEMIS 1200 (opcjonalnie) wspiera operatora w precyzyjnym prowadzeniu GPS po śladzie oraz w prowadzeniu dokumentacji online. Oświetlenie robocze LED, w pełni automatyczna klimatyzacja oraz niski poziom hałasu zapewniają relaksującą pracę w każdych warunkach.

Przemyślana koncepcja konserwacji i dostępu zastosowana w kombajnie EVION została zaczerpnięta z LEXION i TRION. Podobnie jak w przypadku dużych maszyn, również w przypadku EVION wszystkie punkty konserwacji są logicznie rozmieszczone, w sposób widoczny oznakowane i łatwo dostępne. Przemyślany został każdy ruch. Prace konserwacyjne przebiegają szybko, a użytkownik nie traci czasu. Dzięki temu każdą minutę można efektywnie wykorzystać na polu.

Monitorowanie liczby obrotów AUTO CROP FLOW. Minimalizuj przestoje.

W celu uniknięcia przestojów spowodowanych zatorami, uszkodzeniami lub przeciążeniem AUTO CROP FLOW stale monitoruje liczbę obrotów młocarni, siekacza słomy i silnika. Jeżeli wstępnie ustawiony limit poślizgu zostanie przekroczony lub gdy pokrywa zatorów słomy zgłasza blokadę, system wdraża działania ochronne, dzięki którym materiał nie dostaje się już do maszyny.

 • CEMIS 700

 • CEMIS 1200

Terminal CEMIS 700 o wysokiej rozdzielczości. Wszystkie informacje w skrócie.

Przejrzysty ekran zbioru na wyświetlaczu CEMIS 700 ukazuje najważniejsze parametry za pomocą sylwetki maszyny. Ponadto umożliwia prezentację obrazów z maks. dwóch kamer. Zintegrowano tutaj także zarządzanie maks. 20 zleceniami oraz książkę roślin, która zawiera ustawienia podstawowe dla 24 rodzajów roślin. Po zakończeniu sezonu pracy kombajnu terminal można wykorzystać na ciągniku do sterowania dołączanymi urządzeniami ISOBUS.

CEMIS 1200 (opcjonalny) wspiera użytkownika w każdym rodzaju roślin w zakresie precyzyjnego prowadzenia GPS po śladzie. System aktywnie ingeruje w hydraulikę roboczą, prowadząc operatora po polu zawsze we właściwym śladzie, bez nakładek i z pełną szerokością roboczą. Operator otrzymuje sygnały korekcyjne dla każdej wymaganej dokładności. Dzięki CEMIS 1200 zarządzanie zleceniami przez sieć komórkową to zaledwie kwestia kilku kliknięć. Planuj zlecenia w ujednolicony i komfortowy sposób w 365FarmNet lub innych systemach do zarządzania gospodarstwem i przesyłaj je przez TELEMATICS do maszyny żniwnej.

Przyrządy robocze

 • AUTO CONTOUR w pakiecie wyposażenia BUSINESS

 • CONTOUR w pakiecie wyposażenia TREND

AUTO CONTOUR zwiększa wydajność maszyny EVION i poprawia ekonomiczność jej eksploatacji. System automatycznie wyrównuje nierówności wzdłuż i w poprzek kierunku jazdy. Żądaną wysokość cięcia można ustawić w CEMIS 700. Następnie AUTO CONTOUR dostosowuje aktywną wysokość cięcia do kształtu podłoża. Zarówno sterowanie poprzeczne jak i wzdłużne można w każdym momencie przesterować ręcznie. Z AUTO CONTOUR operatorzy korzystają przede wszystkim w nocy, w wyległym zbożu, na zboczu oraz na kamienistych glebach. Ponadto system amortyzuje i chroni przyrząd roboczy.

CONTOUR w pakiecie wyposażenia TREND. Przyrządy żniwne pracujące z CONTOUR dostosowują się automatycznie do nierówności gleby wzdłuż kierunku jazdy. W CEMIS można ustawić potrzebną wysokość cięcia – resztą zajmuje się CONTOUR. Na potrzeby aktywnej regulacji wysokości cięcia system może wykorzystać sygnały z pałąków kopiujących na przyrządzie roboczym. Podobnie jak w przypadku AUTO CONTOUR, również w przypadku CONTOUR automatyczną regulację wzdłużną można w każdym momencie przesterować ręcznie.

Silne wciąganie zapewnia większą wydajność

W CLAAS znajdziesz przyrządy robocze dokładnie dopasowane do swoich wymagań
Sprawdzony interfejs z maszyn LEXION i TRION ułatwia dołączanie i odłączanie również w przypadku EVION
Krótkie czasy przebudowy umożliwiają szybką zmianę pola
AUTO CONTOUR (pakiet wyposażenia BUSINESS) precyzyjnie dopasowuje każdy przyrząd żniwny do kształtu terenu

Loading...

Potrzebujesz pomocy w obsłudze CEBIS, CEMIS 1200 lub innej nawigacji CLAAS, zadzwoń do Nas. Kliknij w ikonę

Nawigacja CLAAS. Kontakt.

Potrzebujesz pomocy w obsłudze CEBIS, CEMIS 1200 lub innej nawigacji CLAAS, zadzwoń do Nas. Kliknij w ikonę

Nawigacja CLAAS. Kontakt.

506 953 576

Nawigacja CLAAS. Kontakt.